Merge translations (2.0.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Published
pt: Publicado

en: Do nothing
pt: Fazer nada

en: Not published
pt: Não publicado

en: Multilingual
pt: Multi-idioma

en: Translation
pt: Tradução

en: Remove node
pt: Remover post
