Merge translations (2.0.1) - en to eu translation catalogue (6 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Published
eu: Argitaratua

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: Multilingual
eu: Eleaniztasuna

en: Translation
eu: Itzulpena
