Merge translations (2.0.1) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Language
hi: भाषा

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Not published
hi: प्रकाशित नहीं हुआ

en: Multilingual
hi: बहुभाषी

en: Translation
hi: अनुवाद
