Merge translations (2.0.1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Status
it: Stato

en: Language
it: Lingua

en: Published
it: Pubblicato

en: Do nothing
it: Non fare niente

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Multilingual
it: Multilingue

en: Translation
it: Traduzione
