Merge translations (8.x-1.0) - en to gu translation catalogue (5 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Language
gu: ભાષા

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Not published
gu: અપ્રકાશિત

en: Translation
gu: ભાષાંતર
