Merge translations (8.x-1.1) - en to es translation catalogue (7 entries)

en: Status
es: Estado

en: Language
es: Idioma

en: Published
es: Publicado

en: Do nothing
es: No hacer nada

en: Not published
es: No publicado

en: Multilingual
es: Multi idioma

en: Translation
es: Traducción
