MesPronos (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Remove
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Label
it: Etichetta

en: Archive
it: Archivio

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Authored by
it: Creato da

en: Details
it: Dettagli

en: Send
it: Invia

en: Desc
it: Disc

en: Day
it: Giorno

en: Log in
it: Accedi

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Log out
it: Esci

en: Changed
it: Modificato

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: My account
it: Profilo utente

en: Minimal
it: Minimale

en: Edit my account
it: Modifica il mio account

en: Reference for usage, configuration, and modules.
it: Riferimenti per l'uso, la configurazione e i moduli.

en: Master
it: Principale

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
it: Costruire un sito senza funzionalità predefinite. Adatto per utenti esperti.
