MesPronos (8.x-1.0-alpha10) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Delete
id: Hapus

en: Groups
id: Grup-grup

en: Group
id: Grup

en: Remove
id: Hapus

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Help
id: Bantuan

en: Archive
id: Arsip

en: View
id: Lihat

en: Visible
id: Terlihat

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Statistics
id: Statistik

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Group ID
id: ID Grup

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Details
id: Rincian

en: Send
id: Kirim

en: Members
id: Anggota

en: My groups
id: Kelompokku

en: Day
id: Hari

en: Log in
id: Masuk

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Log out
id: Keluar

en: Changed
id: Berubah

en: Join
id: Bergabung

en: Join group
id: Gabung kelompok

en: Leave group
id: Keluar dari kelompok

en: Language code
id: Kode bahasa

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: My account
id: Akun saya

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Edit my account
id: Edit profil

en: Reference for usage, configuration, and modules.
id: Referensi tentang penggunaan, konfigurasi, dan modul-modul.

en: Asc
id: Urutan turun

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
id: Membangun sebuah situs custom tanpa fungsionalitas awal yang telah terkonfigurasi. Cocok untuk pengguna mahir.
