MesPronos (8.x-1.0-alpha12) - en to hi translation catalogue (48 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Groups
hi: समूह

en: Group
hi: समूह

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Label
hi: लेबल

en: Help
hi: मदद

en: Archive
hi: पुरालेख

en: View
hi: देखें

en: Visible
hi: दर्शनीय

en: Teaser
hi: टीज़र

en: ID
hi: आईडी

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Group ID
hi: समूह आईडी

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Send
hi: भेजें

en: Desc
hi: अवरोही

en: Members
hi: सदस्य

en: Day
hi: दिन

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: Results
hi: परिणाम

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: My account
hi: मेरा खाता

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Minimal
hi: अल्पतम

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Reference for usage, configuration, and modules.
hi: उपयोग, विन्यास, और मॉड्यूल के संदर्भ.

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
hi: पूर्व-कॉन्फ़िगर कार्यक्षमता के बिना एक कस्टम साइट बनाएं। उन्नत उपयोगकर्ताओं के लिए उपयुक्त है।
