MesPronos (8.x-1.0-alpha13) - en to ja translation catalogue (64 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Groups
ja: グループ

en: Group
ja: グループ

en: Remove
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Label
ja: ラベル

en: Help
ja: ヘルプ

en: Archive
ja: アーカイブ

en: View
ja: ビュー

en: Visible
ja: 表示

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Statistics
ja: 統計

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Points
ja: ポイント

en: Page
ja: ページ

en: Logo
ja: ロゴ

en: Group ID
ja: グループID

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Send
ja: 送信

en: Desc
ja: 降順

en: Members
ja: メンバー

en: Group name
ja: グループ名

en: My groups
ja: 参加グループ

en: Day
ja: 日

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Member list
ja: 会員リスト

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Log out
ja: ログアウト

en: Results
ja: 結果

en: Match
ja: 一致

en: Changed
ja: 変更済

en: Join
ja: 参加

en: Apply
ja: 適用

en: Join group
ja: グループに参加

en: Leave group
ja: グループを脱退

en: Language code
ja: 言語コード

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: My account
ja: アカウント情報

en: Offset
ja: オフセット

en: Creator
ja: 作者

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Minimal
ja: 最少

en: Reference for usage, configuration, and modules.
ja: 利用、設定、モジュールに関するリファレンスを提供します。

en: The ID of the entity.
ja: エンティティの ID

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
ja: あらかじめ設定された機能を使わずにカスタムサイトを構築します。上級者向けです。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: The UUID of the entity.
ja: エンティティの UUID
