MesPronos (8.x-1.0-alpha14) - en to oc translation catalogue (52 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Remove
oc: Levar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Help
oc: Ajuda

en: Teaser
oc: Acròcha

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Points
oc: Punts

en: Page
oc: Pagina

en: Logo
oc: Lògo

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Game
oc: Jòc

en: Send
oc: Mandar

en: Day
oc: Jorn

en: Stats
oc: Estatisticas

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: Results
oc: Resultats

en: Team
oc: Equipa

en: League
oc: Liga

en: Leagues
oc: Ligas

en: Teams
oc: Equipas

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: My account
oc: Mon compte

en: Offset
oc: Decalatge

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Finished with an error.
oc: Acabat amb error

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Sport
oc: Espòrt

en: Access code
oc: Còdi d'accès

en: Minimal
oc: Mínima

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Reference for usage, configuration, and modules.
oc: Referéncia per l'utilizacion, la configuracion e los moduls.

en: Master
oc: Maître
