MesPronos (8.x-1.0-alpha9) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Help
bn: সহায়তা

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: Logo
bn: লোগো

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Day
bn: দিন

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Log out
bn: লগ আউট

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: My account
bn: আমার এ্যাকাউন্ট

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
