Message (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (63 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: Page
ro: Pagina

en: Message text
ro: Mesaj text

en: Desc
ro: Descendent

en: Arguments
ro: Argumente

en: Template
ro: Șablon

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Messages
ro: Mesaje

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Node title
ro: Titlu nod

en: Date created
ro: Dată creată

en: Apply
ro: Aplică

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Language code
ro: Codul limbii

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Field settings
ro: Opţiuni câmp

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Overview messages
ro: Prezentare generală a mesajelor

en: Message templates
ro: Șabloane de mesaje

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Author name
ro: Nume autor

en: Published date
ro: Data publicării

en: Message template
ro: Șablon de mesaj

en: messages
ro: Mesaje

en: Delete selected content
ro: Șterge conținutul selectat

en: Deleted @count posts.
ro: @count postări șterse.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Tools that enhance the user interface.
ro: Instrumente care îmbunătățesc interfața cu utilizatorul.

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Message ID
ro: ID-ul mesajului

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Message settings.
ro: Setări pentru mesaje.

en: The time that the node was created.
ro: Momentul în care nodul a fost creat.

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: No messages created yet
ro: Niciun mesaj creat încă

en: Edit @language translation for %label
ro: Editează traducerea pentru %label în limba @language

en: The message UUID.
ro: UUID-ul mesajului.

en: The message language code.
ro: Codul limbii mesajului.

en: Administer message templates
ro: Administrați șabloanele de mesaje

en: Message UID
ro: UID-ul mesajului

en: Message operations bulk form
ro: Formularul operațiilor de mesaje în bloc

en: message template name
ro: Numele șablonului de mesaj

en: Manage message templates.
ro: Gestionați șabloanele mesajelor.
