Message (8.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Enabled
ar: مفعل

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Text
ar: نص

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Template
ar: القالب

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Messages
ar: الرسائل

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Node title
ar: عنوان العقدة

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Apply
ar: تطبيق

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Field settings
ar: إعدادات الحقل

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: - All -
ar: - الكل -

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: The message text
ar: نص الرسالة

en: Delete selected content
ar: حذف المحتوى المحدد

en: Deleted @count posts.
ar: تم حذف @count مشاركة.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ar[0]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[1]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[2]: هل أنت متأكد من حذف هذين العنصرين؟
ar[3]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[4]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[5]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Tools that enhance the user interface.
ar: أدوات تحسين واجهة المستخدم.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Weight for row @number
ar: وزن السطر @number

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
