Message (8.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیام

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Text
fa: متن

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Page
fa: صفحه

en: Message text
fa: متن پیام

en: Desc
fa: نزولی

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Template
fa: قالب

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Node title
fa: عنوان گره

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Apply
fa: تایید

en: Add another item
fa: افزودن آیتم دیگر

en: Language code
fa: کد زبان

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Field settings
fa: تنظیمات فیلد

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Created on
fa: ساخته شده در

en: Overview messages
fa: مرورکلی پیغام‌ها

en: Message templates
fa: قالب‌های پیغام

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Message settings
fa: تنظیمات پیغام

en: Delete selected content
fa: حذف محتوای انتخابی

en: Deleted @count posts.
fa: @count محتوا حذف شدند.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fa[0]: آیا از حذف این مورد اطمینان دارید؟
fa[1]: آیا از حذف این موارد اطمینان دارید؟

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Tools that enhance the user interface.
fa: ابزار های ارتقا رابط کاربری

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Weight for row @number
fa: وزن سطر @number

en: Message ID
fa: شناسه پیغام

en: The unique ID of the message.
fa: شناسه منحصربه‌فرد پیغام.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: With selection
fa: با انتخاب شده‌ها
