Message (8.x-1.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (21 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Author
ur: مصنف

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Enabled
ur: فعال

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Message
ur: پیغام

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Text
ur: متن

en: Page
ur: صفحہ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
