Message (8.x-1.0-alpha4) - en to da translation catalogue (59 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: Created
da: Oprettet

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Message text
da: Besked tekst

en: Desc
da: Faldende

en: Arguments
da: Parametre

en: Template
da: Skabelon

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Messages
da: Beskeder

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Node title
da: Titel

en: Days
da: Dage

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Quota
da: Kvote

en: Apply
da: Udfør

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Node reference
da: Indholdselementreference

en: Language code
da: Sprogkode

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Add message
da: Tilføj besked

en: Offset
da: Forskydning

en: Field settings
da: Feltindstillinger

en: Entity type
da: Entity-type

en: Created by
da: Oprettet af

en: Created on
da: Oprettet den

en: Message templates
da: Meddelelsesskabeloner

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Author name
da: Forfatternavn

en: Published date
da: Udgivelsesdato

en: messages
da: meddelelser

en: Delete selected content
da: Slet det valgte indhold

en: Deleted @count posts.
da: Slettede @count indlæg.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
da[0]: Er du sikker på, at du ønsker at slette dette element?
da[1]: Er du sikker på, at du ønsker at slette disse elementer?

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Tools that enhance the user interface.
da: Værktøjer som forbedrer brugergrænsefladen.

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number

en: Asc
da: Stigende

en: With selection
da: Handling

en: No messages created yet
da: Ingen meddelelser oprettet endnu

en: The message UUID.
da: Meddelelsens UUID.

en: The message language code.
da: Beskedens sprogkode.
