Message (8.x-1.0-alpha6) - en to cy translation catalogue (27 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: Text
cy: Testun

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Page
cy: Tudalen

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Arguments
cy: Argiau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: Apply
cy: Ceisio

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Field settings
cy: Gosodiadau maes

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
