Message (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (74 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Text
uk: Текст

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Delete messages
uk: Видалити повідомлення

en: Delta
uk: Дельта

en: Message text
uk: Текст повідомлення

en: Desc
uk: Спад

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Template
uk: Шаблон

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: message
uk: повідомлення

en: Messages
uk: Повідомлення

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Node title
uk: Заголовок матеріалу

en: Days
uk: Дні(в)

en: Date created
uk: Дата створення

en: Quota
uk: Квота

en: Message Text
uk: Текст повідомлення

en: Apply
uk: Застосувати

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: Language code
uk: Код мови

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Add message
uk: Додати повідомлення

en: Offset
uk: Зміщення

en: Field settings
uk: Налаштування поля

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Created on
uk: Дата створення

en: Message templates
uk: Шаблони повідомлень

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: Author name
uk: Ім’я автора

en: Published date
uk: Дата публікації

en: Message settings
uk: Налаштування повідомлення

en: messages
uk: повідомлень

en: Delete selected content
uk: Видалити позначений матеріал

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
uk[0]: Ви дійсно бажаєте видалити цю позицію?
uk[1]: Ви дійсно бажаєте видалити ці позиції?
uk[2]: Ви дійсно бажаєте видалити ці позиції?

en: Full content
uk: Повний вміст

en: Tools that enhance the user interface.
uk: Інструменти, які розширюють інтерфейс користувача.

en: The time that the message was created.
uk: Час створення повідомлення.

en: Message example
uk: Приклад повідомлення

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: Message ID
uk: ID повідомлення

en: Asc
uk: Зрост

en: Purge settings
uk: Налаштування очищення

en: Master
uk: Головне

en: Rendered node
uk: Відображуваний матеріал

en: Purge messages
uk: Очистити повідомлення

en: With selection
uk: З вибраним

en: The message UUID.
uk: UUID повідомлення.

en: The message language code.
uk: Код мови повідомлення.

en: The message ID.
uk: Ідентифікатор повідомлення.

en: Delete message configuration
uk: Видалити конфігурацію повідомлень

en: Deleted 1 message. | Deleted @count messages.
uk[0]: Видалено 1 повідомлення.
uk[1]: Видалено @count повідомлення.
uk[2]: Видалено @count повідомлень.

en: Message operations bulk form
uk: Пакетна форма операцій з повідомленням

en: Deleted @count messages.
uk: Видалено @count повідомлень.
