Message (8.x-1.2) - en to cs translation catalogue (51 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Author
cs: Autor

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Message
cs: Zpráva

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Page
cs: Stránka

en: Delete messages
cs: Smazat zprávy

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Message text
cs: Text zprávy

en: Desc
cs: Sestupně

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Template
cs: Šablona

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: message
cs: zpráva

en: Messages
cs: Zprávy

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Days
cs: Dnů

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Apply
cs: Použít

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: Created on
cs: Vytvořeno v

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Author name
cs: Jméno autora

en: Delete selected content
cs: Smazat

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
cs[0]: Opravdu chcete smazat tuto položku?
cs[1]: Opravdu chcete smazat tyto položky?

en: Full content
cs: Plný obsah

en: Tools that enhance the user interface.
cs: Nástroje rozšiřující uživatelské rozhraní.

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: The message UUID.
cs: UUID zprávy
