Message (8.x-1.2) - en to th translation catalogue (26 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Message
th: ข้อความ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: Text
th: ข้อความ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Arguments
th: ข้อโต้แย้ง

en: Messages
th: ข้อความ

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Add another item
th: เพิ่มรายการอื่น

en: Field settings
th: การตั้งค่าช่องรับข้อมูล

en: Created by
th: ผู้สอบ

en: Created on
th: สอบเมื่อ

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Delete selected content
th: ลบเนื้อหาที่เลือก

en: Tools that enhance the user interface.
th: เครื่องมือที่ช่วยเพิ่มส่วนติดต่อผู้ใช้

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: The message UUID.
th: ข้อความ UUID

en: The message language code.
th: รหัสภาษาของข้อความ
