Message (8.x-1.4) - en to ast translation catalogue (21 entries)

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Author
ast: Autor

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Message
ast: Mensax

en: Weight
ast: Pesu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: View
ast: Vista

en: Text
ast: Testu

en: Created
ast: Fechu

en: Page
ast: Páxina

en: Published
ast: Espublizáu

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: Date created
ast: Data de creación
