Message (8.x-1.5) - en to oc translation catalogue (46 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Text
oc: Tèxte

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Page
oc: Pagina

en: Delta
oc: Dèlta

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Template
oc: Modèl

en: Sort by
oc: Triar per

en: message
oc: messatge

en: Messages
oc: Messatges

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Node title
oc: Títol del nosèl

en: Days
oc: Jorns

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Apply
oc: Aplicar

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: About
oc: A prepaus

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Uses
oc: Usatges

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Full content
oc: Contengut complet

en: Tools that enhance the user interface.
oc: Aisnas de melhorament de l'interfàcia d'utilizaire.

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Weight for row @number
oc: Pes de la fila @number

en: Master
oc: Maître
