Message (8.x-1.7) - en to et translation catalogue (53 entries)

en: Delete
et: Kustuta

en: Author
et: Autor

en: Description
et: Kirjeldus

en: Language
et: Keel

en: Enabled
et: Lubatud

en: Edit
et: Muuda

en: Reset
et: Tühista

en: Message
et: Teade

en: Weight
et: Kaal

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Nimetus

en: View
et: Kuva

en: Text
et: Tekst

en: Created
et: Loodud

en: Page
et: Lehekülg

en: Published
et: Avaldatud

en: Message text
et: Sõnumi tekst

en: Desc
et: Kahanev

en: General
et: Üldine

en: Anonymous
et: Anonüümne

en: Arguments
et: Argumendid

en: Template
et: Mall

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Messages
et: Sõnumid

en: ‹ previous
et: ‹ eelmine

en: next ›
et: järgmine ›

en: Node title
et: Postituse pealkiri

en: Changed
et: Muudetud

en: Date created
et: Loomise kuupäev

en: Apply
et: Rakenda

en: Add another item
et: Lisa uus

en: Language code
et: Keele kood

en: « first
et: « esimene

en: last »
et: viimane »

en: Offset
et: Nihe

en: Field settings
et: Välja seaded

en: About
et: Programmist

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Uses
et: Kasutab

en: Message templates
et: Sõnumi mallid

en: Items per page
et: Kirjeid lehel

en: - All -
et: - Kõik -

en: Machine-readable name
et: Masinloetav nimetus

en: Author name
et: Autori nimi

en: Full content
et: Kogu sisu

en: Tools that enhance the user interface.
et: Kasutajaliidest täiendavad tööriistad.

en: Weight for @title
et: @title kaal

en: Weight for row @number
et: Rea @number kaal

en: Asc
et: Kasvav

en: Master
et: Peamine

en: The message UUID.
et: Sõnumi UUID.

en: The message language code.
et: Sõnumi keelekood.
