Message (8.x-1.7) - en to ja translation catalogue (60 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Text
ja: テキスト

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: Message text
ja: メッセージテキスト

en: Desc
ja: 降順

en: General
ja: 全般

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Arguments
ja: 引数

en: Template
ja: テンプレート

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: message
ja: メッセージ

en: Messages
ja: メッセージ

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Node title
ja: ノードタイトル

en: Days
ja: 日

en: Changed
ja: 変更済

en: Date created
ja: 作成日時

en: Apply
ja: 適用

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: Node reference
ja: ノード参照

en: Language code
ja: 言語コード

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Field settings
ja: フィールドの設定

en: About
ja: アバウト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Created by
ja: 作成者

en: Created on
ja: 作成日

en: Uses
ja: 機能

en: Message templates
ja: メッセージテンプレート

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Author name
ja: 投稿者名

en: Published date
ja: 公開日時

en: Full content
ja: 全文

en: Tools that enhance the user interface.
ja: ユーザーインターフェースを拡張するツール

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Weight for row @number
ja: 行 @row のウェイト

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: With selection
ja: 選択リスト付

en: The message UUID.
ja: メッセージのUUID。

en: The message language code.
ja: メッセージの言語コード。
