Message (8.x-1.7) - en to pl translation catalogue (77 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Author
pl: Autor

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Enabled
pl: Włączone

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Text
pl: Tekst

en: Created
pl: Utworzono

en: Page
pl: Strona

en: Delete messages
pl: Usuń wiadomości

en: Published
pl: Opublikowane

en: Message text
pl: Tekst wiadomości

en: Desc
pl: Malejąco

en: General
pl: Ogólne

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Template
pl: Szablon

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: message
pl: wiadomość

en: Messages
pl: Wiadomości

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Node title
pl: Tytuł zawartości

en: Days
pl: Dni

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Message Text
pl: Treść wiadomości

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Node reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Language code
pl: Kod języka

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Field settings
pl: Ustawienia pola

en: About
pl: O stronie

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Created by
pl: Utworzone przez

en: Created on
pl: Utworzono

en: Uses
pl: Używa

en: Message templates
pl: Szablony wiadomości

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Author name
pl: Nazwa autora

en: Published date
pl: Data publikacji

en: Message settings
pl: Ustawienia wiadomości

en: messages
pl: wiadomości

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Tools that enhance the user interface.
pl: Narzędzia poprawiające interfejs użytkownika.

en: Message example
pl: Przykład wiadomości

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Weight for row @number
pl: Waga wiersza @number

en: Message ID
pl: ID wiadomości

en: The unique ID of the message.
pl: Unikalne ID wiadomości.

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Purge settings
pl: Ustawienia czyszczenia

en: Master
pl: Główny

en: Rendered node
pl: Przetworzony węzeł

en: Replace tokens
pl: Podmień wzorce

en: Purge messages
pl: Usuń wiadomości

en: Purge messages older than
pl: Usuń wiadomości starsze niż

en: Maximal message age in days.
pl: Maksymalny wiek wiadomości w dniach.

en: Maximal (approximate) amount of messages.
pl: Maksymalna (w przybliżeniu) ilość wiadomości.

en: Auto delete messages referencing the following entities
pl: Automatyczne usuwanie wiadomości z referencją do encji

en: Messages that reference entities of these types will be deleted when the referenced entity gets deleted.
pl: Wiadomości posiadające referencję do tych typów encji będą automatycznie usunięte po usunięciu zaznaczonej encji.

en: Message settings.
pl: Ustawienia wiadomości.

en: With selection
pl: Z wyborem

en: The message UUID.
pl: UUID wiadomości

en: The message language code.
pl: Kod języka wiadomości.
