Message (8.x-1.8) - en to hr translation catalogue (41 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Text
hr: Tekst

en: Created
hr: Stvoreno

en: Page
hr: Stranica

en: Desc
hr: Silazno

en: General
hr: Općenito

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Template
hr: Predložak

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Messages
hr: Poruke

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Node title
hr: Naziv node-a

en: Apply
hr: Primjeni

en: Add another item
hr: Dodaj sljedeću stavku

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Field settings
hr: Postavke polja

en: About
hr: Opis

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Uses
hr: Uporaba

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Full content
hr: Puni sadržaj

en: Tools that enhance the user interface.
hr: Alati za unaprijeđenje korisničkog sučelja.

en: Weight for @title
hr: Težina za @title

en: Weight for row @number
hr: Težina za red @number

en: Asc
hr: Uzlazno
