Message (8.x-1.8) - en to mr translation catalogue (27 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Author
mr: लेखक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: Text
mr: अक्षर

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Page
mr: पान

en: Delete messages
mr: संदेश मिटावा

en: General
mr: साधारण

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Days
mr: दिवस

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
