Message Banner (8.x-1.0) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Message
ku: پەیام

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Gray
ku: بۆر

en: Black
ku: ڕەش
