Message Banner (8.x-1.4) - en to gl translation catalogue (8 entries)

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Message
gl: Mensaxe

en: Settings
gl: Axustes

en: Red
gl: Vermello

en: White
gl: Branco

en: Gray
gl: Gris

en: Green
gl: Verde

en: Black
gl: Negro
