Message History (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Message
pt: Mensagem

en: exposed
pt: exposto

en: Has new content
pt: Tem conteúdo novo

en: Enable to override this field's links.
pt: Ative esta opção para sobrescrever os links deste campo.

en: Link this field to the original piece of content
pt: Linkar este campo para o conteúdo original
