Message History (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Message
pt: Mensagem

en: exposed
pt: expostos

en: Has new content
pt: Tem novo conteúdo

en: Enable to override this field's links.
pt: Possibilidade de contornar as ligações deste campo.

en: Link this field to the original piece of content
pt: Ligar este campo ao conteúdo original

en: Is new message
pt: É nova mensagem

en: Show a marker if the message is new or updated.
pt: Mostrar um marcador se a mensagem for nova ou atualizada.

en: Show only messages that are new or updated.
pt: Mostrar apenas mensagens novas ou atualizadas.

en: Message History
pt: Histórico de mensagens
