Message Integration (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Unsubscribe
hi: सदस्यता रद्द करें

en: On
hi: चालू

en: Message
hi: संदेश

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Active
hi: सक्रिय

en: Off
hi: बंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Full content
hi: पूरी सामग्री

en: Editorial
hi: संपादकीय

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hi: प्रारूप

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hi: प्रकाशित

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hi: प्रकाशित करना
