Message notification (1.0.1-beta1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Author
id: Penulis

en: Message
id: Pesan

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Message text
id: Teks pesan

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ago
id: yang lalu

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Embed
id: Lekatkan

en: Created timestamp
id: Tanda waktu pembuatan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun

en: With selection
id: Dengan pilihan
