Message notification (1.0.1-beta1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Author
it: Autore

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Message text
it: Testo del messaggio

en: Desc
it: Disc

en: Notifications
it: Notifiche

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Notification
it: Notifica

en: Embed
it: Integra

en: Created timestamp
it: Data e ora creazione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Message ID
it: ID Messaggio

en: Master
it: Principale

en: With selection
it: Con la selezione
