Message notification (1.0.1-beta1) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Author
pt: Autor

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Message text
pt: Texto de mensagem

en: Desc
pt: Decrescente

en: Notifications
pt: Notificações

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ago
pt: atrás

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Notification
pt: Notificação

en: Embed
pt: Incorporar

en: Created timestamp
pt: Timestamp criado

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Published date
pt: Data de publicação

en: Message template
pt: Modelo de mensagem

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: With selection
pt: Selecione a ação

en: No messages created yet
pt: Nenhuma mensagem criada ainda

en: Message Notification
pt: Notificação de Mensagem

en: See all notifications
pt: Ver todas as notificações
