Message Private (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Subject
fa: موضوع

en: On
fa: روشن

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیام

en: All
fa: همه

en: Off
fa: خاموش

en: Inbox
fa: صندوق ورودی

en: Desc
fa: نزولی

en: Sent
fa: ارسال شده

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Limit
fa: محدوده

en: Interval
fa: دوره

en: Apply
fa: تایید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
