Message Private (8.x-1.0-alpha5) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Body
id: Isi

en: Subject
id: Judul

en: On
id: Pada

en: Message
id: Pesan

en: All
id: Semua

en: Off
id: Matikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Limit
id: Batas

en: Message Text
id: Pesan Teks

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
