Message Private (8.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Subject
pt: Assunto

en: On
pt: Habilitado

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: All
pt: Tudo

en: Off
pt: Desligado

en: Inbox
pt: Caixa de entrada

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sent
pt: Enviado

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Created date
pt: Data de criação

en: Messages
pt: Mensagens

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Limit
pt: Limite

en: Interval
pt: Intervalo

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Author Link
pt: Link do Author

en: Published date
pt: Data de publicação

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
