Message Push (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: None
tr: Hiçbiri

en: Message
tr: İleti

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Flag
tr: İşaretle

en: Machine name
tr: Makine adı
