Message Push (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: None
fa: هیچ

en: Message
fa: پیام

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Flag
fa: علامت

en: Machine name
fa: نام ماشینی
