Message Push (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Flag
fr: Marquer

en: Machine name
fr: Nom système

en: Message template
fr: Gabarit de message

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)
