Message Push (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: None
fa: هیچ

en: Message
fa: پیغام

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: هویت

en: Machine name
fa: نام دستگاه
