Message Push (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Flag
pt: Alerta

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Message template
pt: Modelo de mensagem
