Message Push (1.0.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (10 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Description
vi: Mô tả

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: None
vi: Không có

en: Message
vi: Thông điệp

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: ID
vi: Mã

en: Machine name
vi: Tên nội bộ
