Message Recipient (1.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Roles
bn: ভূমিকা
