Message Recipient (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Summary
hi: सारांश

en: Add
hi: जोड़ें

en: Roles
hi: भूमिका
