Message Recipient (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Message
id: Pesan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Add
id: Tambah

en: Roles
id: Peran

en: Account owner
id: Pemilik Rekening
