Message Recipient (1.0.0-alpha2) - en to fil translation catalogue (7 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Message
fil: Mensahe

en: Add
fil: Idagdag

en: Roles
fil: Mga papel
