Message Recipient (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Summary
it: Sommario

en: Add
it: Aggiungi

en: Roles
it: Ruoli

en: User reference
it: Riferimento utente

en: User reference field
it: Campo di riferimento utente
